| FlorinaLuminitza a întrebat:

Am o intrebare : am un papagal si nu vreau sa moara. Am auzit ca daca faci pereche nu vor murii prea curand. Si ce s-ar intampla daca as pune inca o fata in cusca si nu baiat. Voi ce parere aveti? Sa iau baiat sau fata vreau sa stiu si de ce nu fata sau de ce nu baiat. Dau si funda.

Răspuns Câştigător
| Sup3rN0va a răspuns:

Daca e mascul nu va pati nimic va fi bine ca nu are o femela ca-l poti dresa si se va atasa de tine asta datorita faptului ca nu mai are femela deci n-are cu cine sa petreaca.Si va vorbi si daca il lasi liber o sa vina la tine pe umar, cap, mana...asta cu timpu.
Dar daca e femela e mai chinuita si nu prea rezista fara un mascul plus ca femelele sunt sperioase si nu vorbesc pe cand masculi da.
Daca faci pereche nu se intampla nimic traiesc bine mersi.
Iti recomand un mascul perus.

| FlorinaLuminitza explică (pentru Sup3rN0va):

Si femela tot perus este.

3 răspunsuri:
| oPikaa a răspuns:

Nu e adevarat, daca ai papagali cu (boala) de acolo de unde l-ai cumparat poate murii si singur si in preche, ca celalalt papagal nu-i da viata lui sa nu mai moara, stii? ....Eu am o nimpha...de aprox.1 an ..si este singura, si nu are nimic, nu a murit.straight face.Dar daca sunt doua fete in aceeasi cusca, sau doi baieti, se iau la bataie, iar pana la umra unul sau amandoi va\vor murii. happy Funda?smug

| Alex_Danila_1998 a răspuns:

Va trebui sa fie baiat si fata nu fata fata sau baiat baiat pentru ca o pereche normala cum suntem noi oameni baiat fata traiesc mai mult iar daca pui cum sa spun eu gay in ghilimele nu exista sanse sa mai traiasca mult pentru ca se vor ura si se vor bate iar dupa ce moare primul moare si al doilea. Funda?