| Gallaxy a întrebat:

De ceva timp catelul meu este apatic la mancare. Si nu stiu ce are... Imi poate da careva niste sfaturi despre alimentatie? Sau cel mai bine este sa il duc la veterinar? As dori sfatul unui expert TPU. Funda + vot! Repede.

Răspuns Câştigător
| BubuLina999 a răspuns:

Nu sunt expert TPU, dar eu cred ca i s-a aplecat de la ceva mancare sau ce i-ai dat si probabil ca nu mai are ''pofta''. asteapta sa vezi daca isi revine in cateva zile, pune-i apa sa bea si da-i putina mancare sa vezi cum reactioneaza dupa alea cateva zile de ''repaus'' pe care le-a avut.

daca situatia nu se amelioreaza, du-l la veterinar. asa vei beneficia de niste sfaturi de la un om care stie ce face si ce zice si catelul tau va fi mai bine.

eu insa in sinea mea tind sa spun, cum am mai zis si mai sus, ca i s-a aplecat de la mancare ceva, o fi mancat cu pofta. asa i s-a intamplat si catelului meu si treptat treptat a inceput sa-si revina.

sper sa se rezolve treaba. numai bine!

3 răspunsuri:
| adrili10 a răspuns:

Eu unul cred ca ar trebui sa mergi cu catelul la un medic veterinar pentru ca el stie cel mai bine sa-l consulte de geaba ne intrebi pe noi ca fiecare vinim cu numerase sfaturi.Asta este parerea in acelasi timp si sfatul meu.

| loreley24 a răspuns:

Te sfatuiesc sa il duci la veterinar...nu se stie ce poate sa fie.

| Luiza-Marta_Mindrila_1996 a răspuns:

Depinde varsta catelului daca e pui poate sa aiba viermi intestinali, dar da cum ai zis si tu cel mai bine este sa consulti un medic veterinar.