| CrazyKiddd a întrebat:

Am o intrebare prosteascalaughing! Daca pun un ou de gaina pe calorifer timp de 21 de zile va iesi puiul? daca ii asigur temperatura de 37-38* grade?

10 răspunsuri:
| LoveNiki a răspuns:

Numai cand cade gaina (pui oua sub ea) sau la incubatorwinking

| FallingRain a răspuns:

E posibil, asta daca nu cumva l-ai fiert sau l-ai luat de la magazin. Si trebuie sa fie un anumit ou, din acela cu doua galbenusuri.

| JusTSmiLe007 a răspuns:

Nu are 2 galbenusurihappy. Daca il apropii tare de lumina becului ai sa observi ca.inauntru parca are un banut mititel.big grin.Nu cred ca o sa iasa puiul dar.totusibig grin.incearca

| maria89nic a răspuns:

Eu totuşi nu prea cred că va ieşi puiul...
Categoric,nu ar trebui să iasa dar, cine stie, poate iese!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu are nevoie si de umiditate ca sa se moaie coaja si ca puiul tau sa primeasca aer sa se poata dezvolta dar na
fiecare cu ideile lui daca vrei un pui sfatul meu e sa l cumperi gata facut e mai simplu

| Annie2498 a răspuns:

NU as crede. Mai bina dai daca vrei puisorilove struck. spune-i laa bunica ta sa puna sub o closca. dar trebuie oua de casalove struck...

| Radu1 a răspuns:

Nu va iesi puiul dar va iesi un cocos!

| pualmea a răspuns:

Depinde de ou daca e de la magazin o sa se incalzeasca si dupa aia daca il spargi o sa miroasa in toata casa! dar daca e de la o gaina e posibil! dar totusi cred ca se poate doar la incubator!

| GeorgiiUatdăfac a răspuns:

Nici sa nu te gandesti la asa ceva laughing... Bunicii mei au gospodarii si te asigur ca doar punand puii la caldura naturala a clocii(cea care cloceste puii) poti obtine un pui

| Iulii111 a răspuns:

A iesit? laughing