| MaRyuSsS a întrebat:

Am o pisica careia ii cade parul din zona ochi-ureche IAR in spatele urechilor nu mai are deloc avabd so 2-3 cruste galbui. CE este? a mai avut raie inainte dar a fost tratata.

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Poate sa aiba o iritare a pielii ( alergie), dar si o infectie a pielii cum este si raia dar si alte infectii, raia se poate lua din nou, chiar daca a fost tratata.
Cel mai bine este sa te duci la un veterinar sa vada ce probleme are si tot el o sa iti indice si tratamentul adecvat in functie de problema pisicii.