| KatherineH a întrebat:

Am o pisica de 5 ani. A fost mereu agresiva, dar doar daca incercam s-o tinem in brate, nu e luata de pe strada, ci adoptata de la o persoana. Astazi, inca de dimiteata, a mieunat sa fie lasata sa iasa din sufragerie. De atunci ma maraie non stop, haraie si a sarit sa ma atace de mai multe ori. Am inchis-o intr-o camera sa o las singura, a inceput sa zgarie la usa. Am lasat-o in casa, ma maraie in continuare, nu stiu ce sa-i fac, m-a si zgariat. Ce sa-i fac? Care piate fi cauza?

Răspuns Câştigător
| Clorox a răspuns:

Stiu ce are, ii invadezi teritoriul...
Fa-i un loc in care sa nu fie deranjata, de preferat la inaltime, poate te intrebi de ce?
Pentru ca pisicile sunt foarte teritoriale, ai un exemplar care vrea sa domine, ea zice ca voi sunteti ai iei nu invers.
Trebuie sa-i iei ceva de genul
https://www.emag.ro/......DYT842BBM/
Adora chestiile astea.
Ai sa vezi ca daca ii dai spatiul ei nu o sa mai faca asa.
Nu am explicat totul in detaliu si stiu ca nu am explicat mai nimic dar sunt 90% sigur ca asta este problema, nu prea am timp sa scriu mult.

1 răspuns:
| NameInUse a răspuns:

E teritoriala, paraseste casa si las-o pe dansa sa-si faca de cap.