| Verdealbastrui a întrebat:

Am o pisica, si ma joc cu ea cam des si ma tem ca o sa inhalez sau inghit par de la ea. Ce pot face?

3 răspunsuri:
| IIII a răspuns:

Si pana la urma ce? laughing Daca inghiti par, nu se intampla nimic, iar daca il inhalezi e foarte putin probabil sa ajunga in plamani.Doar stranuti.Asa ca te poti juca fara nici o grija :3

| afrodita3333 a răspuns:

Cel mai indicat e sa mentii blana pisicii cat mai curata si sa o perii des astfel, vei indeparta parul mort si scazi sansele de a inhala parul

| bichn a răspuns:

Pai, poti sa te speli pe maini inainte sa mananci sau daca ai ticul sa bagi mana in gura, abinete cand esti in preajma ei. O alta metoda este sa o periezi regulat ca sa iti mai faci griji ca ai putea inghitii par. Exista si un sampon special ca sa ii mai cada parul.