| andrutz4 a întrebat:

Am o problema cu o broscutza testoasa...1.Nu mananca(cel putin eu nu o vad) ce e de facut? 2.Cat timp sta in hibernare si 3.De unde stiu ca este femela sau mascul?

Răspuns Câştigător
| Lane a răspuns:

Si eu am o broasca testoasa. 1.Trebuie sa o lasi in pace pentru ca e in perioada de hibernare. 2. Cam 3 luni. 3.Masculii au ghearele si coada foarte foarteeeee lungi si ar trebui sa intrebi si un veterinar specializat in asa ceva.

2 răspunsuri:
| Gabonne1982 a răspuns:

1.nu exista perioada de hibernare in luna August.Perioada de hibernare este din Decembrie pana in Martie/Aprilie 2.sta pana la 4 luni. Daca nu iti mananca, te sfatuiesc sa-i dai in perioada asta hrana umeda (carne) de pui sau peste (exclus porc) maruntita cat sa o poata inghiti.Nu ai pune decat cat mananca pentru ca fiind cald se impute si miroase terariul urat.Trebuia totusi sa specifici daca este de rasa comuna sau exotica

| andrutz4 explică:

Gabonne1982 am broasca cu tample rosii(de Florida) Chrysemys scripta elegans