| NicollNikkyKv a întrebat:

Am o problemaaaaaaaa!
Pisica mea are o capusa maree... nu stiu ce sa fac. Ajutati-ma va rog. Ce ar trebui sa fac sa eu scot?
Cum ar trebui sa procedez?
Am nevoie de sfaturi, multumesc!

4 răspunsuri:
| ElecktroFloweR a răspuns:

Ia un chibrit, inmoaiel in apa si fa cercuri pe langa capusa, se va desprinde de pe pisica si va urca pe chibrite sau pur si simplu trage-o de acolo si calc-o, big grin

| RedNose a răspuns:

Ia o penseta si smulgi-o cu ajutorul ei si omoara(uitate bine daca ai omorata fiindca sunt greu de omorat si ai grija la sange, fiindca ea e mare fiindca e plina de sange de la pisic). Apoi du-te fuguta la farmacie veterinara sau petshop si cumparai pipeta pentru deparazitare externa(advocate, advantage, frontline combo etc).

| ExpertMen a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu o tragi. Pune acetona pe vata si atinge capusa, va cadea singura!

| patsy a răspuns:

Pune peste capusa unsoare sau ceva crema care sa o acopere taoata.neavand aer sa respire va iesi singura afara. bafta cu titi tau.