| EusebiuG a întrebat:

Am primit o papagalita cadou, pereche pentru perusul meu dar aceasta isi face nevoile cam moale, poate fi o boala care sa se transmita? Ea nu are nimic in afara de asta, este fericita, mananca ba chiar sa imperecheat. Ce pot sa fac sai treaca problema de mai sus?

3 răspunsuri:
| SnowBella a răspuns:

Daca mananca si este fericita, cum zici tu, nu ai de ce sa-ti faci griji. Ai putea sa-i dai niste feliute de mar si poate niste vitamine in apa. Mai mult nu prea ai ce sa-i faci, nu-ti bate capu'...

| AlexandraGabriellaLova a răspuns:

Este probabil de la caldura. si ai mei fac la fel...

| andreiandries a răspuns:

Salut!happypoti sa i schimbi mancarea iar in rest dupa cum o descrii e perfect sanatoasa.Aceasta nu e o boala e o mica afectiune care nu se transmite dar poti intreba si un veterinar pentru siguranta.Succes!