| MrFasole a întrebat:

Am prins o şopârlă de rasa Lacerta Agilis(Şopârlă de nisip).îi dau sa mănânce lacuste 8 pe săptămână, uneori 16. A făcut nişte ouă după le-a îngropat în pietre. Ouăle s-au îndoit.Este o problemă daca sunt doar îndoite, dar nu sparte.Şi mai am câteva intrebari. Puii şopărlei daca vor ecloza ce vor mânca? Ce credeți că ar tebui să pun în acvariul şopărlei dacă deja are pietre, scoici în care să se bage, plante decorative şi un capac de borcan cu apă?

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Soparla de rasa Lacerta Agilis nu este o soparla de nisip, ci de camp! Am vazut eu unul la tara, la campul de lucerna!

| Iunix a răspuns:

Dă-i drumu în sălbăticie unde îi este locu. Să stai tu toată viața închis într-un acvariu.