| manuelaaa a întrebat:

Am si eu o catelusa, care luna aceasta implineste 11 luni. Ea locuieste afara, intr-un tarc, iar intr-o zi am auzit caini la ea. A doua zi dimineata toate plantatiile erau rupte, dar cateaua tot in tarc.Cand am deschis usa tarcului cateaua a fugit, si a aparut dupa trei ore.Au trecut de atunci aproximaiv 1-2 saptamani, si cateaua mea vomita, mananca iarba, si mancare mai putin.Este mult mai linistita, dar se joaca.Este insarcinata? Va rog mult raspundeti-mi am mare nevoie sa aflu.

Răspuns Câştigător
| anuska a răspuns:

Da acestea ar fi simptomele dar trebuie sa ai grija de ea si sa incerci sa ii dai o mancare mai usoara:*. Bafta

9 răspunsuri:
| manuelaaa explică:

Multumesc mult:*

| manuelaaa explică:

Este prima mea catelusa...si de aceea nu prea ma descurc. O cunostinta care a avut mai multi caini mi-a spus ca era in calduri...

| Larette a răspuns:

Acestea nu sunt simptome de gestatie, poate nu ai spus tu destul dar in cazul de fata ai spus ca a plecat 3 ore. Daca era in calduri(avea ciclu) este posibil sa fie gestanta.

| 1235678907452352 a răspuns:

Cateaua mea cand era "gravida" parca manca mai jult oricum si acum mananca nu am avut niciodata problemehappy

Răspuns utilizator avertizat
| last_9432 a răspuns:

O poti duce la un veterinar poate acei caini au muscat-osad
Imi pare rau pentru easad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este! Crede-ma am experiente in catei.Iti pot explica dc face asa:
1)animalele nu au aceleasi simtome ca femeile cand raman insarcinate.
2)Un caine cand vrea sa se imperecheze ii aduce tot felul de chestii catelei pentru a manca, asta probabil s-a intamplat in acele 3 ore sau noaptea.
3)Cainii mananca iarba cand ii doare capul(si pisicile)
4)Pt ca vomita poate fi ori pentru ca i-ai dat sa manance ceva si ea a mancat repede si cu pofta si i-a facut rau la burtica, ori i-a picat ceva greu la stomac din i-a adus acel caine(caini)
Sper ca rasp meu sa-ti fie de folos! Pupici pentru catelusa!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu stiu ce sa zic...se poate sa fie se poate sa nu fie... oricum sa ai foarte mare grija de eahappy

| ana1999 a răspuns:

Da se poate pentru ca vomita, mananca iarba etc. la doua luni se poate vedea daca este insarcinata. Uita-te.