| ankuuu a întrebat:

am avut 2 papagali fata si baiat, astazi mi-a murit papagalita, ce ma sfatuiti sa fac? Papagalul, o tot striga o cauta, se uita sa vada daca e in cutie unde a vazut-o ultima data! Ajutati-ma nu vreau sa il pierd sad m-am atasat foarte tare de ei si acum cand am pierdut-o pe ea ma simt groaznic, am facut tot posibilul sa nu moara, dar nu inevitabilul s-a produs sad! Astept raspunsurile cat mai repede.

9 răspunsuri:
| cryssa a răspuns:

Daca il lasi singur, fiind obisnuit cu companie, va muri(am avut si eu papagali si de asta a murit baiatulsad)
cel mai bine ar fi sa ii cumperi alta...se va obisnui si va fi incantat ca are companiewinking
stiu ca este foarte greu pentru el cat si pentru tine, dar totul trecehappy

| Baton a răspuns:

Incearca sa cumperi o papagalita identica cu cea care a decedat au macar sa semene.
oricum el isi va da seama ca nu e ea dar macar nu e singur.
singur daca ramane am inteles eu din auzite ca poate muri de dor cum ar veni.
nu stiu cat de reala e chestia da nah.asa au zis cei ce au avut papagali.

| andreibubu2 a răspuns:

Am si ewu agaponis
tongue

| emil a răspuns:

Asa m-i s-a intamplat si mie. O sa se obisnueasca. Eu dupa un timp am mai luat o papagalita. Ciudat este cand mama fumeaza s-au aprinde tv ei incep sa tipe.
Merit funda?

| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei Ankulove struck! Imi pare foarte rausadSi eu am doi papagali fata si baiat si ii iubesc enormlove struckPai ar trebui sa-i cumperi o alta fata dar sa ai grija de unde o cumperi. Te-as sfatuii sa nu o iei din Bucur Obor pentru ca-s bolnavi si mor repede. Ia-i o fetita de aceeasi culoare ca cealalta.Multa Bafta^^

| Heartless a răspuns:

Tzau
Ioai deci fix asa mi s-a intamplat si mie crying aveam o fata si un baiat ii chema: Coco(pe baiat) si Coca(pe fata) si era totul bine cand intr-o zi mi-a murit fata.Baiatul abia a suportat pana am cumparat alta fata, iar dupa 2 ani mi-a murit si fata aia si la noi era deschis piata de animale doar duminica si cand a murit fata era luni si baiatul n-a mai suportat fara fata era ca si bagat in priza se tot uita prin colivie dupa ea si tot se zbatea ridica cu ciocu usa de la colivie sa iasa, iar mama a pus ceva banda in jurul coliviei(nu stiu cum sa explic big grin)ca sa nu mai poata sa deschida usa dar intr-o zi atata sa zbatut in cat a reusit si a iesit si a zburat si dupa o saptamana la gasit o vecina mort langa un bloc crying atata am putut sa plang(iubesc animalele si pasarile vreau sa fiu veterinar blushing). Cumpara o fata cat mai repede posibil si incearca sa petreci mai mult timp cu el sad. Sper ca ti-am fost de folos.Mult Succes!

| ankuuu explică:

I-am luat o oglinda pentru moment, se uita in ea, se aranjeaza.se pupa, se dragaleste. se simte bine!
Sincer nu cred ca accepta o alta fata si cu asta se certau de la mancare, asa ca pentru moment il las cu oglinda.
Vreau sa se obisnuiasca singur!

| lavinia_4553 a răspuns:

Si eu am patit la fel.numai ca eu nu l-am vazut cand a muuritcrying pentru ca nu eram in oras.mama mi-a dat veste dupa ce am ajuns acasa. si deja era ingropat.
rasa de papagali pe care o am se numeste agaponis. sau pasarea iubirii si nu pot sta singuri.
mi-a murit papagalul am plans 4 ore. iar in urmatoarea zi am cumparat alt papagal ca sa nu imi pateasca ceva papagalitza meabig grin

de o saptamana au facut 2 oua deja:X
cumparati alt papagal, iar supararea o sa iti treaca incet incet.crede-ma ca si mie mi-a fost super greu:*

| Raluca4486 a răspuns:

Pai cumpara al papagal (fata)thumbs up asemanator cu cea care a decedat, nu ar fi bine?