| Killer1234 a întrebat:

Am si eu o intrebare de unde pot face rost de fitil gen cel de la artifica se numeste visco fuse big grin...sau alt fel de fitil dar sa arda gen ala

4 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Vrei sa te faci terorist sau vrei sa pui vreo bomba artizanala pe undeva? Stai linistit, poti avea necazuri mari.

| traaaaance a răspuns:

Am si eu nevoie de un raspuns. Nu nu e pentru terrorism, cel putin nu de nivelul ala laughing Cred ca la fumigene se refera, la asta referanduma eu. Deci?

| OnFunn a răspuns (pentru traaaaance):

Poti face un fitil din vata big grin
deci iei vata si faci un fel de snur subtire pe care il inmoi in ceva inflamabil precum acetona ulei whatever ii dai foc si merge big grin

| Vali196K a răspuns:

Asta caut si eu. Dar nu gasesc. Prin America, China etc. sunt si au preturi incredibile de mici. O.o Poti comanda de pe un site strain, chestia complicata este ca trebuie sa platesti f. mult la transport. :@

Poti incerca aici, dar nu uita, trebuie sa platesti mult transportul! : http://www.pyrogate.eu/safety-fuses/green-visco-fuse.html
sau aici : http://www.pyrocreations.com/ignition___fuses?start=15