| vesar a întrebat:

Am si eu o problema...am o nimfa... dar nu stiu ce este. Nu prea stiu cum se deosebesc fata de baiat

1 răspuns:
| TraficantaDeFunde a răspuns:

Masculul este în mare parte gri iar capul este galben cu două cercuri roşii pe obraji, diferenţa faţă de femelă este că acest punct sau cerc roşiatic este mult mai intens la mascul Femela este în mare parte galbenă cu unele urme de gri. Cea mai bună metodă de a deosebi un mascul de femelă este coada; coada la femelă este mai colorată cu forme tărcate pe ea