| aNak1N a întrebat:

Am si eu un sarpe de casa dar cand ma apropii de el da sa ma muste ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| elenyss a răspuns:

Cum puteti fi fratilor atat de ignoranti?! Cum sa-l omori decat sa-l lasi liber? Daca nu poti face fata unui animal, in primul rand, nu-l achizitionezi! Daca totusi te-ai incumetat, documenteaza-te bine si ofera-i ce are nevoie. Serpii NU se pot obisnuii, nu se pot dresa, nu se pot imblanzi si nu pot recunoaste un stapan, sub nicio forma! Pentru serpi exista decat instinct si lant trofic. Te sfatuiesc sa eliberezi sarpele acolo unde l-ai gasit daca ti-e frica de el, se va ascunde si nu va musca pe nimeni din senin!

7 răspunsuri:
| DrDeath a răspuns:

Prindel de gat si tinel asa mult timp.In fiecare zi.O sa se obisnuiasca cu tine si nu o sa te mai muste. Tinel de gat ca sa nu poata sa muste.AI DE GRIJA SA NU IL SCAPI ca te va musca. Dupa vreo 2 - 3 luni nu o sa mai ai probleme cu el.In fiecare zi fa ce ti-am scris si succesul e garantat.
Succes!

| elenyss a răspuns:

Un sarpe care e agresiv asa va fi mereu. Nu exista serpi imblanziti sau serpi domesticiti, exista doar serpi agresivi sau nu. Eu am un piton regal de-o cumintenie rara. Nu a muscat niciodata si o sa am grija sa nu ii dau motive. Am avut si un taiwan beauty, femela, foarte agresiva. Ma musca de fiecare data cand bagam mana in terariu (muscatura inofensiva, bineinteles) pana cand m-am hotarat sa o donez la zoo.

| iFollowRivers a răspuns:

EWWW.eu una am fobie de serpi.te-as sfatui sa-l arunci pe geam cu tot cu cusca sau in ce o sta:)) serpii nu sunt niste animale prietenoase, ci niste reptile, si ar trebui sa traiasca in mediul lor, nu ca si animale de casa.eu una nu as putea sa dorm cu asa ceva in casa:)))

| Eღilia62 a răspuns:

Du-l la o gradina zoologica sau omoara-l,dar nu-l arunca pe undeva pentru ca serpii sunt periculosi, pot musca si poate mai are si venin, nu-l mai tine.Sau baga-l intr-un borcan, pui mancare intr-un borcan mai mare si dupa ce intra pui capacul si infiletezi bine, va ramane fara aer si va muri.

| panteravalcea a răspuns:

Sa nu faci nicciodata ce zice utlizitarou de mai jos sa il stangi de gat ca o sa se invete.e o mare prostie el se crede inblanzitor sa nu faci asta.lasa-l incolo de sarpe nu iti pune tu viata in pericol pentru un sarpe.scapa de el cat mai repede.o zi buna!

| roxanarsene a răspuns:

Vinde-l!

| ms3y a răspuns:

In primul rand asigura-te ca e sarpe de casa.Sarpele de casa nu este veninos.Musca din cand in cand, dar nu e nici un pericol.
Nu stiu ce sa zic cu imblanzirea.Eu nu am sarpe si nu cred ca e ca si cu pisiciile:le mangai si le imblanzesti.