| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu un shih tzu care are 6 saptamani. El mai mult doarme decat se joace deoarece este foarte mic, dar am o problema. El nu mananca.Nu a mancat de 2 zile, doar a rontait dar fortat si putin.Va rog ajutati-ma!sad

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Sa mergi cu ei la veterinar neaparat! time out
2 zile fara mancare e grav! surprise sad Poate sa-ti si moara daca nu actionezi urgent! sad time out
Succes!winking

| anad a răspuns:

S-ar putea sa fie subnutrit deoarece nu o fi apucat sa manance suficient de la mama lui. Daca chiar nu mananca, incearca sa ii dai cu biberonul lapte, poate suge, pana se mai intremeaza si apoi treptat da-i sana, branzica nefermentata moale, orez etc.

| ed23tm a răspuns:

Pisica ta este bolnava, poate avea si o infectie.
Sunt foarte multe boli care provoaca lipsa poftei de mancare la pisici.
Trebuie sa te duci repede cu pisica la veterinar, daca pisica nu mai mananca asta poate duce la boli anemice si in cel mai rau caz la deces.
Este o probelma atunci cand o pisica nu mai mananca mai ales daca are doar 6 saptamani.
Trebuia sa il mai tii cu pisica mama, depinde cu ce il hranesti pe pisoi.

| Shinen a răspuns:

Du-te cu el la veterinar repede! Se poate sa fie bolnav si daca nu te duci se agraveaza situatia. Deja e prea mult 2 zile fara mancare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu ti-as sugera sa ii pui conserva de caini (se gaseste la medicul veterinar sau se gasesc pliculete pentru caini la alimentare) amestecata cu boabe deale lui si eu cred ca ar manca asa si eu am doi care nici ei nu mananca boabe goale sau mai poti sa fierbi carne de pui si o tai in bucatele foarte mici si o amesteci cu boabele (atentie!-nu-i da carne cruda si oase mici de pui cu care se poate zgaria nici ciocolata, struguri, ceapa, usturoi sunt interzise cainilor)