| refflexx a întrebat:

Am tot vazut pe strada o rasa de bichon, alb pur si nu pare sa creasca foarte mult (asta as si vrea). Cred ca e vorba de bichon maltese...dar as vrea sa fie cat se poate de mic.

Intrebarea mea e daca bichonii maltezi se impart in mai multe ramuri? gen bichon maltez pitic si normal etc. As vrea sa cumpar unul pentru prietena mea si sunt curios de asemenea ce pret au.

4 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Bichon-ul maltez este cel mai mic dintre bichoni, nu are mai multe talii. La maturitate, un bichon maltez pur(cu pedigree) poate avea maxim 24 cm.

| Singlewolf a răspuns:

Nu,dupa cate stiu eu nu-s profesionista dar nu exista bichon maltese pitic sau normal poate ca era obisnuit dar era mic sau poate ca era mare si nu mai crestea...fa ce crezi tu!happy

| MarriaAmeliaA a răspuns:

laughing toti meltezii sunt micuti si scumpi big grin Zic sa i cumperi, sunt sigura ca s-ar bucura ft mult. Cred ca i gasesti de la 100 euro in sus...

| Fan1D a răspuns:

Exact. Vrei rasa pura-costa? Daca nu e rasa pura, e mai mare...si e bun ca si cadou, dar doar pentru cine vrea. Si intretinerea lor...presupune mari eforturi financiare, mai ales la un caine cu pedigree.