| Fishing a întrebat:

Am un acvariu de 10 L cu un copacel micut gaurit si o piatra in care se pot ascunde, cu 2 pești guramy, 4 xipho (3 inofensivi), 4 guppy (3 masculi, 1 femela,(2 inofensivi),și un sanitar ancystrius matur. Știu,îmi voi cumpara un acvariu mai mare, dar am niște pui de guppy (5),de 0,85 cm fiecare, au 4 saptamani.
ȘI nu știu cand sa-i pun in acvariu! caci pestele xipho (femela matura) iar infuleca imediat cred,și am un Guramy matur pofticios.Ei doi sunt principalele probleme,nu știu cand sa pun puii in acvariu, nu au multe ascunzișuri.

1 răspuns:
| ruben112 a răspuns:

Tinei tu unde ii ti pana cand se fac de 1, 85cm.