Întrebare recomandată | AlexUy16 a întrebat:

Am un amstaff de 2 luni mascul el e cam capos de mic face ce vrea el si nu stiu ce sa fac sa il duc la dresaj adica trebuie neaparat? sa il duk?

Răspuns Câştigător
| Dahliaa a răspuns:

Bună! Da, trebuie neapărat să îl duci. Deja s-a învățat să fie căpos și să facă ce vrea el. O să fie mai greu să se dezvețe. Poți să îl dresezi și acasă. Uite niște site - uri de pe care poți învăța cum să îți dresezi câinele :

http://www.acasatv.ro/......impli.html

http://www.libertatea.ro/......83567.html

http://www.animalutul.ro/......inele/206/

Sper că te - am ajutat!

5 răspunsuri:
| Maddiex3 a răspuns:

Du-l neaparat.

| ralucutzica a răspuns:

Incearca sa il stapanesti, daca nu merge nici asa ti-as recomanda un dresor.

| deliamaria13 a răspuns:

Nu cred ca trebuie dus la dresaj....adica este o rasa destul de desteapta.Acum este pui si de aceea nu asculta, insa pe viitor va asculta

| mishulicka a răspuns:

Eu am avut un dobermann si din prima clipa cand l-am adus in casa a inceput sa imi devasteze tot avea 4 saptamani...ce sa iti mia zic, deja pe la 6 luni nu il mai puteam scoate afara.Nu il mai plimbam eu, ma plimba el pe mine.Si eram si insarcinata, aproape zburam in urma lui. Ajunsesem sa nu il mai suport, dar totusi il iubeam si nu am vrut sa renunt la el, dar stiam ca daca nasc nu il puteam tine cu copilul la un loc.Asa ca l-am dus la dresaj cand avea 9 luni, dar mi-a zis dresorul k nu poate incepe cu el pana la varsta de 10 luni.Am facut dresaj cu el si acasa dar nu a functionat.Intr-un final l-am dus la Iasi la fratii Andronic, foarte buni dresori.Deci sfatul meu du-l la un dresor profesionist...