| camybaby2 a întrebat:

Am un bichon havanez de 1an si am descoperit ca are pe piele numai bubite mic unele majoritatea cu cojita. Se scarpina mai mereu dar este deparazitat, ii dau vitamine pentru piele si par mananca numai boabe si este curat. Sa-i dau ivermectina sau ce pot sa ii dau. mai am si o fetita si tzu dar ea nu are desi se mai scarpina si ea poate de caldura.

2 răspunsuri:
| ligiligi a răspuns:

Buna! Poate bubitele au aparut de la caldura.Trebuie sa ii duci pe amandoi la veterinar, sa nu aiba ceva boala.Succes!

| babe100 a răspuns:

Du-l la veterinar pentru orice eventualitate.