| biancaa12235 a întrebat:

Am un caine de talie medie și o cățea de talie mare mult mai mare decât el,și acum fiind perioada de împerechere încearcă și el,da nu prea ajunge la ea că ea este mult mai mare decât el,și mă întrebam dacă este vreo șansă ca aceasta să aibă pui, adică ajunge la ea da nu știu dacă ajunge ca sa știți voi ce.

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Cand cateaua va fi in calduri atunci se va lasa jos si va avea pui cu acel caine, asta e sigur 100%!

| dianaajutor a răspuns:

Depinde și de cățea. Dacă într-adevăr dorește să se împerecheze, se va lăsa jos pentru ca masculul sa ajungă. Dar eu nu îți recomand să lași două rase diferite să se împerecheze! Doar un sfatlaughing mai bine găsește-i masculului o femelă de acceasi rasa ca să îți facă pui sănătoși și frumoși. Din propria experiență, am avut un golden retriever mascul și un doodle femelă și s-au împerecheat. Puii au ieșit un mix frumos dar nu și sănătos. A trebuit să le facem multe vizite la veterinar…

| biancaa12235 explică (pentru dianaajutor):

Da,sunt rase total diferite și până acum i am ținut separați dar câinele plânge incontinuu și nu mai mănâncă doar stă și se uită la ea și plânge, și nu pot sa il văd așa, am incercat sa ii dăm de toate să mănânce nu a vrut nimic până nu ii dăm drumul sa se duca la ea