| Alexxander a întrebat:

Am un caine in varsta de 10 saptamani. L-am primit acum 2 zile...nu mananca aproape deloc si este foarte slabit, doarme in continuu.Aseara a fost la veterinar si a spus ca este din cauza stresului care la capatat pe drum, si mi-a dat 1 conserva care sa o manance sa ii faca pofta de mancare. El inca nu vrea sa manance... Ce sa fac? P. S are diaree si vomita sad

8 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Da zi ce pateste veterinarului sa du-te la altu daca ala nu stie nimica si explica cap la coada ca doar un veterinar adevarat la-r trata direct si ti-ar recomanda pastile si ce sa faci ce sa-i dai la caine. nu stiu daca te-am ajutat prea mult da daca veterinaru acela nu stie du-l la altu si explica-i ce pateste

| Ramona000 a răspuns:

S-au dai mancare pe gat da incet macar putin ca poate asa ii vine pofta si mananca incet incet

| negru30 a răspuns:

A innebunit veterinarul - auzi stres " pe drum " - parca ai fi mers cu el 1 an si nici atunci cainele nu are stres daca se simte iubit de stapan

| Andr3 a răspuns:

Si eu cand mi-am luat catelusa timp de 2-3 zile a fost cam dezorinetata si desprinsa de lume.Bea multa apa pentru ca era vara, avea diaree si era extrem de speriata.In schimb manca.Ptr diaree (in cazul in care ii vine pofta de mancare) nimic nu rezolva mai bine ca un pilaf cu legume.Cainele meu iubeste pilaful si cand a avut diaree asta a vindecat-o. Poate intr-adevar este stresat. daca nu ii trece in 3-4 zile mergi din nou la veterinar

| salomeea27 a răspuns:

Du-te la alt veterinar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit/a.asa se intimpla citeva zile, cind i se schimba locul si stapinul.Sa ai apa si mincare, pentru cind va minca.Numai bine.

| MaicaStaretaSebastiana a răspuns:

Veterinarul are dreptate! Este stresat si are si de ce.are doar 10 saptamani si a fost mutat dintr-un mediu intr-altul intr-un timp foarte scurt! Cu timpul se obisnuieste.Momentan nu ai ce-i face! Sanatate!

| Alexxander explică:

Veterinarul la internat...a spus ca era deshidratat