| Noveron a întrebat:

Am un catel care era foarte jucaus si foarte neastamparat iar acum este foarte cuminte si este inca pui. Dati-mi un sfat. Ce ar putea avea?

Răspuns Câştigător
| pufy5 a răspuns:

Eu cred ca se simte singur.iai un alt partener de joaca[un catelus sau o catelusa]. pentru ca esti la scoala, parintii se ocupa cu munca iar lui nu ii mai acorda nimeni atentie...este ca un bebelus care a fost abandonat de mama. daca nu doresti sa ii iei un animal de companie frt bine...dar incearca sai acormi mai multa atentie sfatul meu. fundita big grin

5 răspunsuri:
| wWTimoteeaWw a răspuns:

Poate este bolnav du-l la veterinar sau poate s-a cumintit deoarece s-a speriat de ceva dar mai bine du-l la veterinar.

| S3ntimentBoY a răspuns:

Te jucai cu el? Poate din cauza asta.Nu te-ai jucat cu el si el s-a invatat asa.Dar daca nu e asta recomand sa te duci la veterinar

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Mergi cu el la un medic veterinar să îl consulte.

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Probabil este bolnav sau a fost dezamagit de reactia ta sau a celor din jur la "jocul" lui. E pui, se mai supara si el.

| Andr3 a răspuns:

Poate este pur si simplu plictisit.vezi si u cum este vremea asta de inceput de primavara ...suntem molesiti si nu avem chef de nimic.Sau poate nu se simte bine.o fi avand ceva la burta sau o fi bolnav. daca nu ii trece mergi cu el la medic. daca este plictisit diversifica jocurile, scoate-l la o mica plimbare vezi daca isi revine