| redrooose a întrebat:

Am un catelus de 4 luni jumatate pitbull jumatate inca ceva laughing As dori si eu cateva ponturi despre cum sa-l dresez. Este foarte incapatanat, persistent, musca tot ce misca inclusiv picioarele mele, mainile, odata a sarit si la lantul de la gatul meu. Este super dragut, dar ma enerveaza la culme cand musca (credeti-ma musca tare, baga coltii, nu ca orice catelus care te musca in joaca).

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| Deutzeuh a răspuns:

Salll.pai intai vreau sa spun ca ador cateii:8 si apoi ce trebuie sa faci.cand e ora lui de masa(cand ii e foame) te duci la el cu o mana de mancare de catei, boabe, si ii repeti mereu sezi cu o boaba in mana.iii zici de vroe 50 de ori si ii dai boaba... apoi mai iei una, spui sezi si il lasi cu cealalta mana poponetzul(fundul) jos.si faciasa in fiecare zi si el va sti ca tu ii dai o rencompensa.succes:*:*:*