| CLau8GeRrY a întrebat:

Am un catelus de 6 saptamani, rasa Ciobanesc German si nu stiu cand sa incep predresajul.Cine ma poate ajuta?

5 răspunsuri:
| Fantoma_1807 a răspuns:

In general la ciobanestii germani dresajul este bine sa inceapa cam pe la 6 luni

| krena a răspuns:

pe la 1 an ca la doi ani e cel mai bine sa incepi dresajul

| Roxy a răspuns:

De la 4 luni incolo dar nici acum nu e prea tarziu.de exemplu daca vezi ca esti langa bol si el maraie i dai peste bot(dar nu tare ci sa stie ca nu are voie) si ulri la el...treptat.
Daca se joaca si te musca prea tare i spui ca nu are voie.
Te felicit ca ti-ai ales o astfel de rasa.si eu am un lup si e perfect.Atata ca nu e pupacios delocangrylaughing
Trebuie sa il pup cu forta ca dupa aia sa faca pe figurantu.

| KostyCool a răspuns:

Poti sa incepi dupa ce catelul va avea 2 luni.:d

| bibigaby a răspuns:

Oricand este bine sa incepi!