| Alexutzu_Alx_1998 a întrebat:

Am un catelus de vreo 7 luni...cum il pot face sa fie agresiv cu cei straini?

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Momentan este un puiut, el cauta doar joaca, nu stie cu ce se mananca agresivitatea, dar dupa varsta de 1 an, o sa vezi ca o sa devina mai agresiv cu strainii, stie ce are de facut, doar este cel mai bun prieten al omului.

| maria14142 a răspuns:

Nu ii lasa sa puna mana pe el; sa ii cunoasca doar pe cei pe care vrei tu! Nu le va cunoaste mirosul si ii va ataca!

| el3nuska a răspuns:

Inainte de toate, nu este bine sa fie agresiv cu lumea din jur pentru ca este posibil sa ramai fara caine.
Insa, pentru a face un caine sa fie agresiv cu strainii, trebuie sa il intarati, sa il provoci, dar tot odata sa stii sa il strunesti, pentru asta sunt niste filmulete pe youtube.

| Alexutzu_Alx_1998 explică (pentru el3nuska):

Dami cerere pe fb si vb mai multe acolo. daca te pricepi la caini fb meu e(Alx Alexutzu am o poza cu un catelus in brate )

| Alexutzu_Alx_1998 explică:

Elenuska daca poti damile si mie filmuletele de pe youtube.da-mi cerere pe fb (Alx Alexutzu...am o poza cu un catelus..in brate)