| DanaX a întrebat:

Am un golden retriever de aproape 4 luni. Este vaccinat, deparazitat, etc l-am dresat foarte usor, insa atunci cand il scot afara pur si simplu nu se misca din locul in care il las.Deseori ies cu el dar il tin numai in brate.Cum sa-l obisnuiesc cu lesa?

Răspuns Câştigător
| qwertyuiopasdvfbgfded a răspuns:

Se va obisnui, nu-ti face griji.eu aveam siitzu si asa mi s-a intamplat si mie, dar dupa cateva zile isi revine.scoate-l des,daca ai timp,bineinteles si daca, chiar este o problema mai grava si nu se obosnuieste dupa o luna maxim, du-l la veterinar. Sper ca te-am ajutat si sa-l stapanesti sanatoasa :* Funda?batting eyelashes

2 răspunsuri:
| symy_1713 a răspuns:

Buna, eu am labrador retriever si-ti pot spune ca nu este bine sa-l tii in brate pentru ca el se obisnuieste si nu mai sta pe jos. Daca nu merge cheama-l la tine cu ceva bun pana face cativa pasi.
Succes, sa-ti traiasca ghemotocul love struck!

| ionuutzuu a răspuns:

Nu-l mai tii in brate...