| alexa_9785 a întrebat:

Am un hamster si tot alearga de colo colo prin cusca. Stie cineva de ce?

6 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Daca are rotita din aceia pentru hamsteri de aceia fuge.ei asa se joaca.fug pe rotita aia pana nu mai pot.sau daca nu are(desi intr-o cusca ar trebui sa aiba)fuge pentru ca este speriat.du-te langa el si strga-l, zambeste-i, spune-i ca il iubesti...si dupa cateva zile da-i drumul din cusca.o sa alerge ca nebunul de colo colo.stai linistita, este normal.
du-te incet langa el(in acelasi timp il strigi pe nume)si ridici degetul aratator.stai asa 2-3 secunde si dupa incerci sa il mangai usor pe burtica.

| AmericanStaffordshireTerrier a răspuns:

Pentru ca e VIU!

| alexutz2 a răspuns:

Buna daca are jocarii[o rotita, un tub]De aia fuge daca nu inseamna ca ii este frica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.De ce tii un hamster in cusca? De ce iti iei un animal daca nu ii poti oferi libertate? Aaa... vrei sa arate bine in camera... Il iubesti, da da, de aceea il tii inchis.
2. Vrea ori apa, ori mancare, ori o femela, ori libertate. Banuiesc ca ii oferi cam putine din lucrurile astea.

| Nyghtshadow a răspuns:

E-n calduri

| alexa_9785 explică:

Ea are roata ii dau apa, mancare e fata are 4 luni