| king5151 a întrebat:

Am un motan si de ceva timp il vad cum omoara porumbei, vrabii etc apoi le mananca. Daca mananca cele enumerate inseamna ca o sa omoare si alte tipuri de pasari?

8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.E posibil, da.

Răspuns utilizator avertizat
| LordCristobal a răspuns:

Da,pisicile sunt innebunite dupa pasarele.Pe lista pisicilor ar fi papagalii sau orice pasare mica cantatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A devenit felină.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Pisicile sunt ființe care nu aparțin ecosistemului,precum și noi de altfel și alte animale care omoară alte ființe de distracție, ca să mănânce chiar și dacă au altceva( ex: și noi putem trăii fără carnea de porc, dar tot acolo ajungem în general de sarbatori).
Nu ai ce sa faci,în instinctul sau este un prădător.
Și da poate te îngrijorează gândul, însă când sunt mici,mamele le aduc puilor prăzi de genul,ca să ii obișnuiască și asta a fost de la bun început, pisicile fără stăpân cum și din ce crezi tu ca trăiesc?
Acum stai liniștit păsările sunt destul de destepte și ele ca să se ferească, dacă sunt în primii ani de viata sau neatente poate ajung mai ușor gustarica lor,însă majoritatea observa destul de bine și sunt rapide( învățate bineînțeles cu tot felul de prădători), asa este natura, crede-mă fiecare știe să își poarte de grija, dacă nu, ajungeau toți sa nu mai existe astăzi.

| Smmo a răspuns:

Ala motan... al meu clampanea la vrabii de ziceam ca acusi sare pe geam dupa ele, dar cand a intrat un pui de vrabie zapacit pe geam s-a ascuns sub pat si cand am adus un pui de gaina in casa tot asa. happy
Deci da, al tau a prins gustul. O sa ia masa in oras din cand in cand. Poate prinde si soareci...

| melimili a răspuns:

Cu siguranta.
Chiar si gaini din curtea ta sau a vecinilor.