| nooneishereboo a întrebat:

Am un motan tare drăgălaș și îl iubesc foarte mult, care în ultima vreme se comportă destul de ciudat.
La început am crezut că e o fire mai leneșă, dar de câteva luni tot are așa o stare lipsită de energie și dacă îl iau în brațe și îl mut undeva, stă acolo fără grijă ore în șir, până nu vin eu să-l iau de acolo nu se mișcă din loc.
Are năsucul alb și am crezut că are viermișori.
I-am administrat o pastilă de viermi dar nicio schimbare.
Ar trebui să mai repet? Am auzit că se repetă la câteva luni.
Nu prea mănâncă și e cam slăbuț.
Iar dacă îi dau mâncare (de exemplu carne) și nu o tai cubulețe sau nu o ating, nu ar mânca zile în șir.
Iar când îi servesc mâncarea așa cum dorește întâi mă linge puțin pe mână și apoi o mănâncă.
Mereu încearcă să comunice cu mine, parcă ar plânge și încearcă să îmi spună ceva și nu știu ce să fac cu el, că nu știu ce îl doare.
M-am gândit să-l duc la medicul veterinar dar încă nu sunt sigură ce să fac.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Are nasucul alb? Sau nasucul cald, ca sunt pisici care asa s-au nascut cu nasul alb, daca are nasul cald atunci este bolnav si trebuie urgent sa il duci la medic, o fi racit, ce rasa este motanul si ce varsta are?

| nooneishereboo explică (pentru CristiDinBucuresti):

Are nasul rece si umed.
Și nu este de rasă, pur și simplu a venit într-o zi la mine acasă, mi s-a făcut milă de el și l-am păstrat.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru nooneishereboo):

Oricum trebuie dus la medicul veterinar daca pisoiul este apatic nu se joaca nu maninca sta nemiscat unde il pui, clar are ceva, el /sau ea daca este fetiță, cand plînge sau miauna ceva are, multa sanatate pisicuței tale.

| nooneishereboo explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mulțumesc. Da, sunt și eu sigură că are ceva și o să îl duc cât mai repede posibil.