| vlad93789 a întrebat:

Am un papagal Nimfa si de 4-5 zile are diaree.
Ce as putea sa ii fac ca sa ii treaca?
(este fata)

Răspuns Câştigător
| Anonim2682008 a răspuns:

Bună! Poate e din cauza mâncării, sau a apei. Trebuie să-i schimbi apa și mâncarea zilnic!

Și eu am papagali (peruși) au avut și ei diaree, i-am schimbat mâncarea și și-au revenit.

Cel mai bine ar fi să apelezi la un medic veterinar, dacă problema nu se rezolvă!

Sper ca Nimfa ta să se facă bine! happy

| vlad93789 explică (pentru Anonim2682008):

Sa ii mai pun si vitamine in apa?

| Anonim2682008 a răspuns (pentru vlad93789):

Da! Ar fi ideal! Mai ales acum, iarna, când nu este soare afară și nu are de unde să -și ia vitaminele.

| Anonim2682008 a răspuns (pentru Anonim2682008):

Ar fi bine dacă în obișnuitele semințe ai pune și niște fructe și legume tăiate mărunt cum ar fi:
Morcov, mere, salată, pătrunjel.

Săi nu-i dai niciodată fructe cum ar fi portocală, pepene, sau altfel de fructe zemoase. Dacă mănâncă aceste fructe se va îmbolnăvi.

| vlad93789 explică (pentru Anonim2682008):

Multumesc mult!

| vlad93789 explică (pentru Anonim2682008):

Inca ceva
Sticksurile ii fac rau?

| Anonim2682008 a răspuns (pentru vlad93789):

Dacă conțin sare da. Mai bine nu-i da.