| xXBeSpecialXx a întrebat:

Am un papagal(perus, mascul) de aproximativ 4 ani si ma gandeam sa mai iau un perus(femela).
Intrebarea estebig grinaca perusul pe care il voi lua acum va fi pui, se va bate cu acela de 4 ani?(ma gandeam sa ii tin in aceeasi cusca).
Si...Cam in cat timp s-ar putea acomoda cu locul, persoanele, cu celalalt perus?
Dau funda la primul cel mai bun raspuns!winking

1 răspuns:
| AnUser a răspuns:

Buna! Eu am avut multi perusi si stiu ca acomodare depinde de caracterul pasari iar, daca e mascul e mai greu decat la femele. Totusi se poata sa mai aibe interfernte cu puiul dar si asta depinde de caracte.