| LoveAnimalsForever a întrebat:

Am un papagal si acum 1 saptamana a zburat perechea lui poate muri de singuratate? credeti ca ar trebui sai cumpar perechea inapoi?
dau funda 100%

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasand la o parte toate persoanele care vor sa te consideri papagal, iti spun din proprie experienta ( am avut atat femela, cat si mascul celibatar ) ca nu va pati nimic atata vreme cat se simte bagat in seama de tine. Femelei i-am luat pereche dupa multa vreme. Masculul mi-a trait ani buni dupa ce i-a fugit muierea. Ai grija de el, si-atat happy
Nu uita de funda.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

El nu moare daca ramane singur.

| DomnisoaraLove a răspuns:

Da! Ar fi o idee foarte buna chiar daca un animal are toata atentia pe care i-o ofera omul gandeste-te ca are nevoie si de un alt fel de afectiune, fel de afectiune pe care il poate oferi doar cineva ca el.Tu cum te-ai simti sa fi inconjurata doar de un tip de vietati pe care nu le cunosti si intelegi, cu siguranta va fi mai bine pentru el daca i se va alatura o fiinta cu care se pote intelege.Nu spun asta doar pentru funda dar am avut si eu 2 iepuri 1 a murit iar unul nu mai manca nu mai bea apa, ers complet deshidratat i-am cumparat din nou perechea si ssi-a revenit. Acum au si puisori! Nu stiu daca va muri de singuratate dar nici bine nu-i va fi.paaaa Ralw!

| Alinutaaaalina a răspuns:

Iti spun sigur, pentru ca si eu am avut doar un papagal si a murit de singuratate.Cumpara-i o pereche, e cel mai bine. Pupici:*

| DoomNEzeu a răspuns:

Poate muri de abstinenta laughing Dar si-a inceput viata sexuala, daca da e grav. Cumpara-i repede o papagalita de plus, pana ii gasesti una veritabila laughing

| jessyka_9063 a răspuns:

Pai am si eu 1 papagal...defapt am avut 2 dar unul mi-a murit iar de vreo 2-3 luni acel papagal traieste singur si nu a murit si se simte foarte bine,... daca nu ai ii poti pune o oglinda sa se vada pe el, acum nu iti garantez ca nu va muri dar nici papagalul meu nu a murit, eu cand voi gasi pe cineva care vinde papagali ieftini voi cumpara, dar nici nu prea am cautat sau intrebat, acum faci cum crezi

| G30RG3 a răspuns:

Cumparai o pereche cat mai repede ca eu am avut 2 si unul a zburat iar celalalt de singuratate abia mai manca si intr-o zi sa omorat singur se muscase singur de gat si ii cursese sange pana murise crying

| pufoseniaRO a răspuns:

Da ar trebui sa i cumperi perechea cat mai repede pentru ca ii e mult mai bine ...al meu a murit de singuratatecrying
funda?

| Dariuta a răspuns:

Da poate muri asculta-ma ce spun pentru ca tatal meu este veterinar si stiu multe despre animale

| Dariuta a răspuns:

Da poate muri asculta-ma ce spun pentru ca tatal meu este veterinar si stiu multe despre animale.

| Frankie a răspuns:

Depinde de sex. Daca este femela o sa ii cada coada. Daca este mascul nu ii pasa. Sa ai grija de cel pe care il mai ai. Nu pateste nimic atata timp cat ai grija de el, adica curatenie, hrana, apa si putina afectiune.

| Monica_7453 a răspuns:

Nu, si eu am avut 2 si unul a murit.nu trebuie sa mai cumperi unu, nu moare de singuratate. funda big grin?

| ElHuron a răspuns:

Papagalii sunt exact ca si oamenii in dragoste. Primul meu papagal a murit cand toata familia era plecata la mare, deci a murit de singuratate(avea hrana, apa, tot restul).
Eu zic sa stai tot timpul tau liber cu el, pentru a nu simti lipsa perechii sale. Ca sa intelegi mai bine de ce fac asa gandeste-te ca iubitul tau ar pleca si nu ai mai auzi de el niciodata. Nu ai "muri" (la figurat)? Papagalii mor la propriu cateodata.

| ana_7191 a răspuns:

Buna.am avut si eu problema asta.sa stii ca exista posibilitatea sa moara, asa ca te-as sfatui sa ii cumperi perechea sau daca nu poti sa ii pui o oglinda pentru cateva zile.succeshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indicat ar fi sa ii cumperi o pereche.o jumatate...tu daca ai sta sg toata viata ce ai face?

| Anutza_5761 a răspuns:

Da poate muri de singuratate dar nu stiu daca e necesar sa ai cumpri pereche si eu am papagal si am stat 2 la cineva si cand am venit satatea in colivie si nici macar nu ne baga in seama da dupa 2 zile sia revenit dar daca e vorba de pereche lui e alceva iai o perecge da nu iti garantez ca o sa sa asi revina depinde de firea lui