| marian_dvn a întrebat:

Am un proiect handmade in care am niste chestii de lipit. Materialul folosit e fetru. Nu am pistol din silicon, dar as putea folosi ceara, s-ar prinde?
Pe ce fel de material se poate folosi ceara ca sa lipesti cu ea?

1 răspuns:
| adryang78 a răspuns:

Nu te sfătuiesc să folosești ceară, în niciun caz.
Un pistol cu silicon este vreo 17-20 de lei, iar o baghetă din aceea 3-4 lei. Cu el poți lipi o mare varietate de materiale și e mult mai trainic. De fapt, e impropriu spus silicon, e un fel de plastic.