| Dena1996 a întrebat:

Am un shitzu care are 3 săptămâni ce îi dați de mâncare?
Multumesc

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

De la farmacia veterinara, ii dam hrana umeda si uscata.

| AlexSalling a răspuns:

Pe langa laptele mamei, la 3 saptamani trebuie sa inceapa sa manance mancare de caine, junior, umeda, nu uscata. O diluezi cu apa sau lapte praf pentru catei (exista si de ala). Imparti mancarea ca sa manance de 3 ori din ea. Portiile trebuie sa fie mici. Odata ajuns la 8 saptamani, trebuie sa manance cantitate dubla. Daca n-are laptele mamei, poti incepe sa-i dai mancare de caine (nu junior, diluata) de la o luna. Asta pana la 3 luni. Dupa, incep sa-i creasca dintii si va putea manca si hrana mai uscata, dar tot pentru juniori. Mancare pentru juniori pana la un an.

| AlexSalling a răspuns:

Preferabil, mancarea sa i-o tot diluezi pana ce are un an de zile. Noapte buna!