| talentul a întrebat:

Amstafful este cel mai bun ciine de paza? eu am amstaff dar vreau sa il inraiesc cum pot sa fac asta (EU)

Răspuns Câştigător
| Diablo666 a răspuns:

Nu exista "cel mai bun caine de paza". Depinde de ce vrei sa pazeasca...o prop de 200 mp sau una de 800+mp...eu personal ti'as recomanda un urmatoarele rase:
-Dog German
-Boxer
-Bulldog AMERICAN
-Rott
-Ciobanesc German
-Ciobanesc Belgian Malinois (cel mai util in atac lansat, zic eu)
Acum depinde si de preferintele tale.Cainii de genu: pit,staff,bull terrier,amstaff,ambull, ammerican bully si toate rasele de "terrieri de tip bull" sunt caini de interior, dar pot face paza destul de bine datorita fortei... sper ca te'am ajutat.GL!^^

2 răspunsuri:
| Fluffinator a răspuns:

Nu este cel mai bun caine de paza, un Rottweiler sau un Pitbull ar fi mult mai buni si pe acestia nu trebuie sa ii inraiesti, sunt destul de agresivi happy

| talentul explică:

Frate cred ca ai dreptate in privinta rottweilerului dar in privinta pittbulului nu crd pentru ca un amstaff este acelasi lucru cu un pitbull numa ca este mai mare si mai rapidhappy