| mariamarybu a întrebat:

Ar trebui sa-mi urmez visul chiar daca parintii nu sunt de acord?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui despre ce vis este vorba, n-as vrea sa te indemn la rele!
Daca este vorba de ceva pozitiv, moral si legal, atunci raspunsul este: da, merita! Pana la urma numai tu trebuie sa-ti traiesti viata, nu o poti trai prin parinti ori alti reprezentanti.
Succes si s-auzim numai de bine!

10 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Da, atâta timp cât e ceva rezonabil! Chiar dacă ei nu sunt de acord, pentru că mai târziu s-ar putea să regreţi că nu ai făcut ce ai vrut! Fă mereu ceea ce simţi şi va fi bine!

| ed23tm a răspuns:

Omul s-a nascut liber, cum a zis si Dumnezeu.
Poti face ce vrei chiar daca parintii nu sunt de acord cu visul tau.

| Sabinaa a răspuns:

Sa stii ca parintii sunt cei mai buni prieteni...incarca sa-i convingi... dar, depinde si de vis. totusi, roga-i sa te asculte.

| vivi_5803 a răspuns:

Draga mea eu sunt de parere ca tebuie sa faci ce crezi tu, insa uneori avem nevoie si de parerea parintilor.In acest caz te-as sfatui sa-i faci sa inteleaga ca peste ani ei nu vor mai fi, iar tu v-a trebui sa te duci la serviciu posomorata deoarece nu-i ceea ce-ti doreai.Intreaba-i ei au fost opriti de parinti cand au vrut sa-si aleaga un drum favorit in viata? Mult succes, in discutie!

| Slavic a răspuns:

Da

| 알리나 a răspuns:

Se zice ca fiecare isi urmeaza propriul vis daca tu simti ca trebuie sa devi o cantareata sau altceva fa ce te indeamna inima. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cat de mult iti doresti sa it se implineasca visul. dar eu te-as sfatui sa iti urmezi visul:-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii, depinde visul. happy

| cristiano_6675 a răspuns:

Depinde de ce vis!

| Jimmski a răspuns:

Buna! Evident ca ar trebui sa-ti urmezi visul.Nu poti face mereu ce zic parintii tai. Ei nu vor sa cresti mare. EI vor sa te creada copilul mic de alta data.Mereu trebuie sa fi de acord cu tine. Daca nu faci ce simti mai tarziu o sa regreti foarte mult. Fai ce simti si asta te va face cel mai fericit:*!