| babygirlmeli a întrebat:

Are cineva amstaff? ce puteti sa-mi spuneti despre el? cum se comporta cu voi? dar cu strainii? merita sa-mi iau? :d funda!

Răspuns Câştigător
| ghibaflo a răspuns:

Amstaff este pentru baieti, daca il iei trebuie neaparat sa il dresezi, daca nu va fi cam greu pentru tine sa il tii in lesa pentru ca daca vede ceva si vrea sa mearga acolo nu prea o sa il poti tine, sunt si foarte agresivi. Mai bine iti iei un pumi sau ceva mai mic, sau daca vrei ceva mare un ciobanesc german.