| alexalghisi a întrebat:

Are cineva idei pentru a scrie o piesa? ma refer. iedi de inspiratie? Cum imi pot veni versurile? bla bla...

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lasa-te de meserie, ca nu-i de tine!
Daca trebuie sa pui asemenea intrebari, atunci n-ai stofa de poet! Poeziile trebuie sa vina din interiorul tau, sa ai darul de la Dumnezeu!

| fany74 a răspuns:

Da, te uiti la un borcan cu smantana si iei inspiratia din el! daca nu esti pentru asa ceva la ce te mai bagi?

cami
| cami a răspuns:

O piesa de ce? de teatru? muzicala? specifica straight face
inspiratia nu-ti vine decat din interior. daca nu ai asa ceva, inseamna k...mai bine ocupa-te de altcevatongue