| lauracostina a întrebat:

As dori sa iau spre adoptie un pui de bichon...sunt din ploiesti. daca cunoasteti pe cineva care ofera si ma puteti ajute va multumesc foarte mult...

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

Sunt total impotriva "traficului" ăsta cu animale, catelusii nu sunt obiecte de vanzare, sunt niste suflete mici si nevinovate care au nevoie de caldura unui camin si iubirea adevarata a unui stapan care sa-i poarte de grija si sa-l apere. Cred ca asa-numitii crescatori ar trebui intai sa testeze cumparatorul, sa vada ce fel de persoana este, daca intr-adevar poate avea grija cum se cuvine de catelus; la fel se intampla si din perspectiva iubitorului de animale, care vrea sa cumpere, trebuie sa se asigure ca animalutul a fost bine-crescut, hranit si ca s-a interesat cineva de el pana la momentul cumpararii, se poate intampla ca si crescatorul sa nu fi avut grija de el, sa-l fi maltrat, iar tu, dupa cativa ani, sa observi la catel un comportament ciudat, devine agresiv, musca. Cauta pe internet pet-shopuri specializate, sau canise de unde poti fi sigura de calitatea ingrijirii de care a beneficiat bichonul tau. happy
Mult succes!

12 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Eu am reusit sa fac rost de un pui de Bichon Maltez acum cateva zile, de la o cunostinta din Bucuresti...are 3 luni si e superb :X Daca vrei sa cumperi unul, cauta aici, e posibil sa gasesti: http://www.anunturi.biz/anunturi/bichon+maltese

| Ancutsa a răspuns:

Cunosc eu o fata care are mai multi bichoni si sunt de vanzare, numai ca este din Bucuresti sad dar poti merge dupa el cu o masina sau un autocar ceva... un bichon ajunge in jur de 10 mil sau chiar mai mult dar ea ii da destul de putin pentru ca are multi. Poti vb cu ea si il vei lua spre adoptie. Da-mi un mesaj daca doresti id-ul ei. Eu tot de la ea il am pe Arres a meuu :X:X
Bafta! >big grin

| gabrielaa a răspuns:

Cauta mai mult pe internet o sa gasesti si eu a 2 bichoni si puii lor ii vand cu 150 200 euro dar acum nu mai am si sunt din bucuresti eu, un baiat din brasov a venit si a cumparat de la mine. mai cauta.

| sanda2009 a răspuns:

Ancutssa. vreau si eu sa adopt un puiut de bishon

| sanda2009 a răspuns:

Daca gasesti tu.anunta ma sipe mine.ca vreau sa adopt si eu si sunt tot din ploiesti.ms

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.hobby-zoo.ro/ Cel mai mare portal de anunturi pentru animale de pe intreg teritoriul Romaniei, aici puteti gasi
Caini, pisici, rozatoare, pesti, etc. Cel mai bun prieten pentru familia ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Donez pui 2 luni bichon flory2006_flory2006@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am doar 13 ani si as dori un pui de bichon maltese care sa fie prietenul...as vreau sa-l iau spre adoptie pentru ca nu mi-l pot permitecrying...succes lauracostina! imi doresc foarte mult acel puiut de bichon. Va rog sa-mi raspundeti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flory mai ai puiutul bichon? sunt eu fata de 13 anihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flory raspundemiiiiii...sunt fata de 13 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea un caine bichon cei care aveti puteti sa ma conatctati pe ples_denisa2009@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In parcarea Carrefour-ului din Ploiesti a fost abandonata o catelusa bichon maltese, e f mica, alba, foarte fricoasa, nu este pui si este murdara, dar ai putea sa faci un bine pentru tine si pentru ea si sa o adopti.Nu rezista la temperaturi joase.