| vero12 a întrebat:

As putea avea incredere in vanzatorii de la pet-shop Animax in legatura cu sexul si varsta unui papagal Agapornis Fischer? Stiu ca este o specie de Agapornis la care sexul dintre o femela si un mascul este invizibil iar aflarea sexului se face doar cu ajutorul testului ADN iar varsta nu se cunoaste prea bine, adica nu exista aproape nicio deiferenta intre un papagal batran si unul tanar. Credeti ca vanzatoul respectiv m-ar putea mintii in legatura cu aceste doua lucruri? Vreau un raspuns concret cu tot cu argumente. Vreau sa mai mentionez ca am mai cumparat de la magazinul respectiv si totul a fost ok dar nu stiu ce sa cred in legatura cu asta.

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

La papagalii batrani l-i se cojesc ciocurile.acolo au animale ok.

| Dodgge a răspuns:

In general la masculi partea de deasupra ciocului este colorata, la femele este alba.Cel putin la perusi se aplica aceasta teorie.