| Freky229 a întrebat:

As putea face ceva ca hamsterul meu sirian sa traiasca 4 ani? Sau chiar 5, am vazut ceva pe Youtube cu un hamster de 5 ani. Le schimb apa in fiecare zi, iar rumegusul la 3 zile, e bine?
Mancare : seminte fara sare, mar, paine uscata, morcov, varza, salata, banana, graunte.
Poate trai cu conditiile acestea macar 3-4 ani? Stiu ca ei traiesc 2-3 ani.

1 răspuns:
| Fumiko a răspuns:

Pai e bine dar sa nu-i dai prea multe fructe ca nu e bine, in schimb cumpara-i niste vitamina C si mai dai tu iarba si frunze de la legume ( contin vitamina C ) altfel o sa-i cada parul, am patit-o eu cu hamsterul meu, mergi la veterinar cand da semne de boala, pentru a nu i se agrava.