| Danut3s20 a întrebat:

As putea sa-mi vopsesc cainele cu vopsea de par? doar ca sa acopar niste greseli majore.big grin rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| Clauvdgg a răspuns:

Nuu!

14 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Da

| bibiiiy a răspuns:

Serios? x_X cu seriozitate:lasa cainele sa se simta bine in pielea lui, nu il mai vopsi uh in toate culoriile doar ca sa iti fie tie pe plac.straight face

| bubbiubbi a răspuns:

Nu inteleg de ce ai face asta, doar daca ai niste probleme gravestraight face asta este un chin fata de animale in primul rand, in al doilea rand cainii sunt mai mult ca sigur alergici la vopsele de par, cum de altfel sunt si unii oameni, pot lesina si intra intr-o stare grava, serios nu stiu ce ai in cap doar sa te gandesti la asa cevastraight face nu vreau sa te jignesc dar, nu pot sa cred ca unii oameni ar face astalaughing...ori e o gluma nesarata?

Răspuns utilizator avertizat
| 18missy a răspuns:

Poti sa-l vopsesti si cu un spray de par sau cu un marker....vezi tu ce facilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici un caz, ii poate aparea dermatita, si isi va pierde blana, nu te supara, dar cati ani ai? Daca tu crezi ca un animal, un suflet, care te iubeste neconditionat merita a fi batjocorit in halul acesta... Vrei o analogie? cum ar fi sa te jupoaie cineva de viu, sau sa iti faca ceva impotriva vointei tale, sa suferi.Asa ca sa acopere niste greseli majore.Nu te supara, nu te iau la misto, dar e gresit ceea ce gandesti...nu faci decat sa il chinui.

| bubbiubbi a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevarat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru bubbiubbi):

Ehh, dar tu stiai asta, poate ca de fapt asta vrei, sa il chinui, ok, nu te poate impiedica nimeni, numai ca mai tarziu o sa iti para rau, tin minte cand eram copil eram destul de sadica si mai chinuiam animale, acum as da orice sa nu fi facut asta, pentru ca ele nu aveau nici o vina pentru frustrarile mele...decizia iti apartine, si poate ai ras cand ai citit mai sus ca mai tarziu iti va parea rau, dar vei vedea.

| Dana211 a răspuns:

Nu stiu la ce "greseli" te referi dar eu nu iti recomand pentru ca un caine se linge si vopseaua aia nu ii va face bine

| Cherilyn a răspuns:

Cu mai multa seriozitate nu-ti poate raspunde nimeni cand tu ai de gand sa-ti chinui propiul animal de paza vopsindu-i blana.
Cine naiba se uita la blana lui? Lasa-l asa cum e...

| IonutAxi a răspuns:

De ce nu? E o idee buna cred ca se vopseste fara probleme.

| Andreea2203 a răspuns:

Bună! În primul rând,câinele nu ar trebui vopsit, cum nici îmbrăcați in hainute speciale, ei teoretic se simt penibil in fata altor caini cand au un aspect diferit fata de forma lor naturala. Iar cat despre vopsea, cum unii dintre noi suntem alergici cam pot fii si ei.
In al doilea rand, lasand astea la o parte, da, ai putea vopsii cainele. Totusi nu stiu cat de cuminte ar sta plus ca la cum le plac lor baile si spalatul... spun din experienta(am un husky si face ca toate alea). Daca vrei neaparat sa vopsesti cainele, eu zic sa o faci cu o cantitate mica de vopsea si sa.l speli mai rapid decat trebuie la noi la oameni ca sa nu faca vreoo alergie, ceva.Si mare grija sa nu ii dai doamne fereste in ochi, gura, urechi sau nas!