| dani_6350 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cata amenda primesc daca ma duc la pescuit legal dar fara permis am14 ani si am inteles ca pe dunare de la un kilometru pana la un kilometru nu trebuie permi asa este

Răspuns Câştigător
| seby005 a răspuns:

Tinand cont ca nu ai permis si mai e si perioada de prohibitie pana in 4 iunie, risti o amenda frumoasa de 200 ron si confiscarea betelor de pescuit. Asta cu km pana la km e vrajeala.PS se poate pescui la rapitor cu vobler asta daca ai permis sau mai bine mergi la o pescarie particulara si esti linistit.Fir intins pa

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform OUG nr.23/2008 privind pescuitul, amenda este de la 300 la 600 lei pentru pescuitul fara permis si de la 600 la 900 lei pentru pescuitul in perioada de prohibitie. Pentru orice apa trebuie permis de pescuit, nu exista gratuitate pe nici o apa. Numai bine!