| Rebeca21121 a întrebat:

Asa..deci. am un rottweiler are 1 an si 2 luni, as vrea niste sfaturi ceva cum sa o fac sa fie putin, dar putin de tot mai agresiva, e foarte fricoasa, ne mananca pekinezi pe strada cand iesim, fuge daca latra cineva la ea, ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Cand latra un caine te faci inspre el cu ea de lesa si ea prinde curaj, asa.

| Narcis494 a răspuns:

Eu zic sa ii dai mancare mai putina si sa nu il mai tot alinti, sa nu il mai mangai sa nu te mai joci cu el, doar asa cred ca s-ar putea sa fie mai agresiv.Am si eu 1 caine in lesa si unu liber cel din lesa latra dar mai uitam sa ii dau de mancare si incepea sa atre si mai tare, poate asa o sa faca si al tau.