| pulx a întrebat:

Aseara am gasit o bufnita in parc! A cazut dintr-un pom si nu stie sa zboare... As vrea sa o cresc pana ce va incepe sa zboare.Niste sfaturi? Va rog!

4 răspunsuri:
| pulx explică:

Mai bine incerc sa o urc in cuib cu scara si o sa imi iau un vultur.

| b33a a răspuns:

Ar fi bine sa te documentezi de pe net ce ai putea sa ii dai sa manance. Iar daca iti perimiti sa o dauci la un veterinar sa iti dea el ami multe informatii despre cum sa o ingijesti si despre specia din care face parte. Un ajutor de specialitate nu strica happy Bafta multa.

| anamaria1000 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa o duci la veterinar...cred ca ar fi cel mai bine. De acolo te documentezi*

| CORIIArii a răspuns:

Și eu găsit tot așa o bufnita (cucuvea).Dar mi-am dat seama ca e foarte greu de crescut..Fiind pasare răpitoare.Ea mănâncă șoareci...Și totuși dacă vrei sa o crești exista siiteuri pe net în care poți cumpăra șoareci congelați. ..mult succes ps. Sa nu cumva sa îi dai sa mănânce hrana de caini sau pisici...sant toxice pentru ele