| Mistiqueh a întrebat:

Aseră, câinelui meu îi curgea sânge din penis (picături, nu constant) cred că încerca să urineze...problema asta a mai avut-o acum ceva timp. Dar pe lângă problema cu sângele, a vomitat de vreo 3ori. Acum, când am venit de la liceu, l-am găsit strâns și tremurând, firav, și cu o față îndurerată. Menționez că e bichon maltez negru în vârstă de 9 ani. Aveți idee ce ar putea avea? Oricum îl voi duce la veterinar cât de curând posibil, dar până atunci chiar vreau să știu dacă l-aș putea ajuta cu ceva. Mulțumesc.

3 răspunsuri:
| fpr139 a răspuns:

Ai putea doar să te grăbeşti. Recomand să nu încerci nimic, deoarece. nefiind specializată, i-ai putea chiar agrava starea, încercând doar să urmăreşti un sfat. Cel mai bine ar fi să consulţi un specialist la faţa locului, şi mai repede.

| Anonimuserr a răspuns:

Du-l la un medic veterinar, e simplu. Nu te băga tu să îl ajuți. Medicul veterinar îl va tartata prin cunoștiințele și experiența lui. E un lucru demn de admirat și de apreciat că vrei să ajuți și nu stai cu mâinile-n sân.

| Adry05 a răspuns:

Nu prea ai ce sa-i faci decat sa-l duci cat mai repede la veterinar.