| kuka a întrebat:

Astazi am gasit un pisic mic de vreo luna-doua foarte dragalas si l-am luat acasa pentru a-l tine insa mai am unul mai marisor de 5 luni care pare cam ofensiv fata de asta mai mic. Cum sa fac sa se inteleaga cei doi pisoi? Mi-s tare dragi si as vrea sa ii tin pe amandoi, va rog sa-mi dati sfaturi si link-uri utile ca am cautat peste tot si nu am gasit nicaier despre relatiile dintre doi motanei.
Multumesc :]

Răspuns Câştigător
| EvangelineLovin a răspuns:

La inceput nu se plac dar in timp o sa se obisnuiasca. Trebuie doar sa ai rabdare, si sa nu le dai motive sa fie gelosi, sa ii iubesti pe amandoi la fel.

5 răspunsuri:
| symy_1713 a răspuns:

Cel mai maricel este gelos pe cel micut pentru ca ii oferi si lui atentia ta. Incearca sa te joci, pentru inceput cu cel mai mare mai mult insa sa ii arati ca te joci si cu cel mic si usor usor se va obisnui. Banuiesc ca sunt amandoi motanei fiindca daca cel mare era fetita il batea pe cel mic. Sa iti traiasca sper ca te-am autat happy:*

| kuka explică:

I-am lasat sa se joace, m-am jucat cu amandoi si acum dorm unul langa altul happy
Chiar daca se mai iau la harta, vad ca nu e la modul serios, adica nu se vatameaza si cred ca c timpul o sa se inteleaga bine.
Multumesc pentru raspunsuri, toate au fost bune

| TurcoaicaTa a răspuns:

Si eu am o pisicuta de 2 luni si una de 5 luni sau 6 si tot la fel pe cea mica am luat`o de pe strada imi era mila de ea ca ma urmarea pe afara..Si am luat`o in casa la inceput recunosc nu am mai bagat`o in seama pe cea mai mare multi mi-au zis sa ma joc cu ele in acelasi timp ca sa nu mai fie geloase. Acuma se mai bat ele in joaca uneori dar dorm mereu impreuna se inteleg bine si sunt ca doua surori happy

| vrabiuta a răspuns:

Lasa-i impreuna cateva ore sa se joace o sa se obisnuieasca unul cu altul si eu am gasit 2 pisoiasi si acum le caut stapan si am facut la fel

| chiska16 a răspuns:

Incearca sa te joci cu ambii la un loc..astfel cel mai maricel va intelege ca nimeni nu il ofenseaza si ca totul e Ok ))