| anonim_4396 a întrebat:

Ati prefera sa aveti ca pet, un animal normal sau un watilla din dreamfall?

8 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Tot pe copilul meu cu blana il preferwinking miau;laughing

| romeo78 a răspuns:

Nu este vorba doar despre gust, e vorba de faptul că un animal exotic este o necunoscută pentru medicii veterinari, îngrijirea sa poate fi o necunoscută, plus nu poți cunoaște caracterul să, dar mai ales dacă acceptă rolul de animal de companie.
Decât să vă asumați un risc inutil, mai bine un animal obișnuit: mamifer, pasăre, eventual reptile.
Iar, pentru un animal sălbatic exotic, poate exista riscul de a nu a avea voie să îl dețineți conform legislației în vigoare.

| anonim_4396 explică (pentru romeo78):

rolling on the floor Ce-i cu animalul exotic? Vazusem si eu intrebarea celui care vroia sa-si cumpere o vulpe de pe internet, dar watilla este un robot (dintr-un joc video sf in viitor), nu este un animal.

| Anonima163333 a răspuns:

Un animal normal.

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Căutai acum pe google cum arată. Așa animal să vezi la 2 noaptea în fața ochilor, abia făcând ochi,... ți-ar sta inima în gât, nu alta.
Așadar, e de la sine înțeles că aș prefera un animal normal.

| RowseRj a răspuns:

Un animal normal. Chestiile alea mă sperie

| ClatitaCuMiere a răspuns:

Prefer un animal normal. Maimuta aia mov arata ca un kur, mai bine o pisica.

| Antonia919 a răspuns:

Un animal normal.