| Rizer a întrebat:

Aveti animalute de casa?
Cum va comportati cu ele?

Răspuns Câştigător
| Vyio a răspuns:

Am 2 caini si 3 pisici, pentru ca stau la curte, imi permit sa am asa multe.

Cainii sunt o binecuvantare, nu m-as vedea fara un caine langa mine, asa am fost crescuta. Imi sunt atat de dragi, incat ii consider ca pe niste copii. Imi fac timp pentru ei zilnic si mi-e mai mare dragul sa-i vad cum alearga spre mine in momentul in care ajung acasa.

Pisicile sunt foarte jucause, tot timpul sunt pe la picioarele mele. Pacat ca se cam bat cu cainii, dar in rest e chiar frumos sa ai animale in curte sau in casa.

14 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Salut! Eu am 4 pisici femele si 2 caini : un baiat si o fata! Relati adintre noi e foarte stransa deoarece ii alint in fiecare zi si incerc sa nu acord mai multa atentie unuia deoarece celalalt ar deveni gelos!

| Bacemi a răspuns:

Am un catelus si doua pisicute. Catelul nu prea vrea sa ne jucam, e cam rau dar pe cele doua pisicute le alint ori de cate ori pot. Animalele sunt foarte dragi mie.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Am un pichinez foarte jucaus si dragalas care ne face multe clipe placute, pentru ca tot timpul vrea sa fie in atentia noastra.

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Am un presu de 3 anisori si un motanel de 6 si imi doresc ffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff mult un catelus(beagle, dalmaitan sau labrador sunt rasele mele favorite)pe pisoias l-am primit cand chiar aveam nevoie de un animal care sa ma consoleze ...nu intru in detalii, iar pe pagalita de ziua mea. ii iubesc enorm. odata, pisoiasul meu a fugit de acasa, am plans dupa el 3 saptamani, pana cand, in sfarsit, Bunul Dumnezeu mi l-a inapoiat.sarmanul a sarit in bratele mele cand s-a intors din lunga sa "calatorie". pacat ca stau la o curte amre, cu doua casa unde intr-una stau eu, parintii si fratele meu mai mic, iar intr-una buncii care urack animalele.nu stiu de ce sunt asa egoisti, nesuferiti, etc...nu imi gasesc cuvinte, de nu iubesc animalele! eu le ador si incerc sa le ofer alor ele tot ce e mai bun si sa le feresc de ei ca e jale

| MisterKat a răspuns:

Am un motan ragdoll(are blana gri si ochii albastri si e foarte bland, asa cum ii spune si numele: "rag"=zdreanta, carpa si "doll" = papusa-> papusa de zdreanta/carpa" de 9 ani, Tomi. Mai am un perus(cu pene verzi si galbene), Cici-Pui de 5 ani. Un catel caniche pitic negru de 7 ani, Oscar. Si mai am 2 pui de pisica ragdoll(Nikita si Lisette). Si ma comport foarte frumos cu ei/ele, am grija de ei/ele! happy

O zi faina!

| EUSIATIT a răspuns:

Am un catel[baiat]il cheama TOTO are 5 ani este o curcitura din mama pichinez si tata cocar nu stiu cum s-a intamplat,, il iubesc ca pe copilul meu e ff destept. curat si cuminte. nu ma supara decit atunci cind mai lasa par [napirleste ] si trebuie sa perii mai des covoarele. dra in alte privinte nu am pb cere afara [are program] pot sa l las si singur ca stie sa vina inapoi sa urce treptele la bloc si deschide usa cu labele se ridica in 2 labe si deschide singur. dar de inchis.asta e animalutul meuTOTO

| onelove a răspuns:

Eu am un bichon maltez (catelus) il cheama Alfy. E cel mai dragut caine din lume si cu o personalitate aparte. S-ar juca toata ziua, el e ceasul meu desteptator, dimineata la 7 e in pat si incepe sa ma muste de degete ca sa ma trezesc.
Daca nu are mancare sau apa in vas, incearca sa il ia in gura si cand vede ca nu poate il trage cu labuta prin casa pana ma gaseste si apoi se uita la mine cu niste ochi si parca imi spune "bai desteptule iar ai uitat sa imi dai papa".

Ii place sa se joace cu orice fel de minge si uraste sticlele de apa sau suc pe care le pandeste un pic si apoi sare si le atataca.

E cel mai tare catelus, cand face o prostie stiu din start pentru ca il gasesc ascuns in cele mai ciudate locuri din casa.

E cel mai tare catel si il iubesc cel mai mult.

| shineofblood a răspuns:

Am un catel si o pisica. Catelul e mai nelinistit si nu prea are chef de mangaieri in schimb pe pisica o alint tot mereu.

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Acum nu mai am. dar am avut destul de multe animalute.

Am avut pestisori, catelus, pisica si un porcusor de guinea.

| luisanamy a răspuns:

Am si eu acasa o pisicutz e asa dragut, micut si in acelasi timp si prietenoas numele lui e Francezu'. Il iubesc foarte mult. Mie imi place cel mai mult la el felul cum reactioneaza atunci cand i fac baie, etc...

| robyroby a răspuns:

Sa va traiasca animalutele. Eu am 2 testoase. Spre "disperarea" mea, dimineata la 7 incepe tambalaul. Incep sa pleoscaie sa le dau de mancare.

| miky95 a răspuns:

Da am.Am doi perusi.Cand i-am adus acasa erau speriosi, dar acum ne intelegem minunat.

| cristina96 a răspuns:

Eu am un perus albastru pe care l-am primit acum 2 ani de Craciun, il iubesc enorm, iar cand ajung acasa seara destul de tarziu si intru in camera, sare prin toata colivia si incepe sa cante. Vara trecuta a iesit pe palierul scarii si a zburat pana la casa liftului, in momentul ala am inceput sa plang si am urcat dupa el. Din fericire a venit la mine pe umar si ne-am intors impreuna acasa! :X:X:X

| alexutzamyk a răspuns:

Am in catel pe nume rick si e pechinez...si il iubesc foarte mult.Mereu obtine ceia ce doreste...